טעויות איפור שיש להימנע מהן: 5 מלכודות נפוצות וכיצד לתקן אותן

איפור הוא אומנות, וכל אמן יודע שגם הטעות הקטנה ביותר יכולה להרוס את כל יצירת המופת. זה לא שונה כשמדובר באיפור. בין אם אתה מתחיל או מקצוען, קל ליפול למלכודת של ביצוע טעויות איפור נפוצות שיכולות להשאיר אותך נראית פחות מהמיטב שלך. מהגזמת הבסיס שלך ועד להזנחת הגבות שלך, הטעויות האלה יכולות להיות מתסכלות ויכולות לגרום לך להרגיש כמו לוותר לגמרי. אבל אל תפחד! עם מעט הדרכה ותרגול, תוכלו בקלות לתקן את המהמורות הנפוצות הללו ולהשיג מראה טבעי ללא רבב שישאיר אתכם בטוחים ויפים. במאמר זה, נדגיש חמש טעויות איפור נפוצות שכדאי להימנע מהן ונספק לך טיפים וטריקים כיצד לתקן אותן. אז, קח את תיק האיפור שלך ובואו נתחיל!

טעויות איפור נפוצות ומדוע הן קורות

לפני שנצלול לפרטים הספציפיים, בואו ניקח רגע להבין מדוע הטעויות הללו קורות. ברוב המקרים, זה נובע מחוסר ידע או ניסיון. מריחת איפור היא לא משהו שמגיע באופן טבעי לכולם, ולוקח זמן להבין מה הכי מתאים לסוג העור ולתכונותיך. בנוסף, אנשים רבים נוטים לדבוק בשגרה שנוח להם, גם אם זה לא הכי טוב עבורם.

חשוב גם לציין שטעויות איפור יכולות לקרות לכל אחד, ללא קשר לסוג העור, הגיל או רמת הניסיון. כולנו בני אדם, ולפעמים אנחנו עושים טעויות. הדבר החשוב הוא ללמוד מהם ולהשתמש בידע הזה כדי לשפר את משחק האיפור שלנו.

טעות 1: בחירת גוון הבסיס הלא נכון

אחת מטעויות האיפור הנפוצות ביותר היא בחירת גוון הבסיס הלא נכון. זה יכול להוביל למראה עוגה, לא טבעי, שאינו משתלב היטב עם גוון העור שלך. בחירת גוון הבסיס הנכון היא חיונית להשגת גימור טבעי ללא רבב.

כדי להימנע מטעות זו, התחל בקביעת תת הגוון של העור שלך. אם יש לך גוונים חמים, חפשי קרנות עם גוונים צהובים או זהובים. אם יש לך גוונים מגניבים, בחרי בסיס עם גוונים ורודים או ניטרליים. אם יש לך גוונים ניטרליים, אתה יכול ללבוש גוונים חמים וקרים כאחד.

טיפ נוסף הוא לבדוק את גוון הבסיס על קו הלסת שלך ולא על פרק היד או היד. זה ייתן לך מושג טוב יותר איך זה ישתלב עם הפנים שלך. אם אתם עדיין לא בטוחים, בקשו דוגמית או דוגמית בדלפק האיפור לפני שאתם מתחייבים למוצר בגודל מלא.

טעות 2: הגזמת הברונזר או הקונטור

ברונזר וקונטור יכולים להוסיף מימד וחמימות לפנים, אבל קל להגזים. הגזמה עלולה לגרום לפנים להיראות בוציים ולא טבעיים.

כדי להימנע מהטעות הזו, התחילו ביד קלה והצטברו בהדרגה. השתמש במברשת אוורירית והקפי כל מוצר עודף לפני שתמרחי אותו על הפנים שלך. בעת מריחת ברונזר, התמקד באזורים שבהם השמש פוגעת באופן טבעי בפנים שלך, כגון המצח, הלחיים והאף. כשאתה מתאר, השתמשי בגוון שהוא רק גוון אחד או שניים כהה יותר מגוון העור הטבעי שלך והניח אותו על שקעי הלחיים, הרקות וקו הלסת שלך.

טיפ נוסף הוא למזג, למזג, למזג! השתמש במברשת נקייה או בספוג כדי למזג קווים קשים וליצור מראה חלק וטבעי.

טעות 3: התעלמות מהגבות שלך

גבות ממסגרות את הפנים ויכולות ליצור או לשבור את מראה האיפור שלך. הזנחתם עלולה לגרום לפנים להיראות לא שלמות או לא מאוזנות.

כדי להימנע מטעות זו, התחל בקביעת צורת הגבות שלך ומילוי אותן בהתאם לצורת הפנים שלך. השתמש בעיפרון או בפומדה כדי למלא אזורים דלילים וליצור צורה מוגדרת, בעלת מראה טבעי. בבחירת מוצר לגבות, בחרי בגוון בגוון אחד או שניים בהיר יותר מצבע השיער הטבעי שלך.

טיפ נוסף הוא להציב את הגבות במקומן עם ג'ל גבות שקוף או כהה. זה ישמור אותם במקומם כל היום וימנע כל כתם או דהייה.

טעות 4: דילוג על פריימר

פריימר הוא שלב מכריע בכל שגרת איפור. זה עוזר להחליק את מרקם העור, למזער את הנקבוביות וליצור בסיס לאיפור שלך להיצמד אליו. דילוג על שלב זה יכול להוביל לגימור חלקי ולא אחיד שאינו מחזיק מעמד לאורך כל היום.

כדי להימנע מהטעות הזו, התחל בבחירת פריימר שמתאים לסוג העור שלך. אם יש לך עור שמן, בחרי בפריימר מאט שישלוט בשמן ובברק. אם יש לך עור יבש, בחרי פריימר לחות שיזין וישנן את העור.

טיפ נוסף הוא לתת לפריימר לשקוע פנימה כמה דקות לפני מריחת הבסיס. זה יבטיח שהוא נספג במלואו וייצור בסיס חלק ואחיד.

טעות 5: מריחת יותר מדי מסקרה

מסקרה היא מרכיב יסוד ברוב שגרות האיפור, אבל קל להגזים. מריחת יתר עלולה להוביל לריסים גושים דמויי עכביש שאינם נראים טבעיים.

כדי להימנע מהטעות הזו, התחילי בסלסול הריסים לפני מריחת המסקרה. זה יעזור להרים ולהפריד אותם, ליצור מראה פתוח וער יותר. בעת מריחת מסקרה, התחל בבסיס הריסים שלך ונענע את השרביט קדימה ואחורה תוך כדי תנועה לעבר הקצוות. זה יעזור להפיץ את המוצר באופן שווה ולמנוע גושים.

טיפ נוסף הוא להשתמש במסרק ריסים או ספול כדי לסרוק את הריסים ולהפריד כל גושים. זה ייצור מראה טבעי יותר, מתנופף, שלא יכביד על הריסים שלך.

כיצד לתקן טעויות איפור

אם אתה עושה טעות איפור, אל תיבהל! ישנן מספר דרכים לתקן זאת מבלי שתצטרך להתחיל את כל שגרת האיפור שלך מאפס.

לטעויות ביסוס, נסה להשתמש בספוג יופי לח כדי למזג קווים או טלאים קשים. לברונזר או טעויות קווי מתאר, השתמש במברשת נקייה או בספוג כדי למזג את עודפי המוצר או השתמש ב אבקה שקופה להורדת הצבע. לטעויות במסקרה, השתמשי בספול נקי כדי לסרוק את הריסים שלך ולהסיר גושים.

טיפים וטריקים להנחת איפור ללא רבב

כעת, לאחר שכיסינו כמה טעויות איפור נפוצות, בואו נסיים בנימה חיובית ונחלוק כמה טיפים וטריקים להשגת איפור ללא רבב.

- הכן את העור שלך על ידי ניקוי, חיטוב ולחות לפני הנחת איפור כלשהו. זה ייצור קנבס חלק עבור האיפור שלך להיצמד אליו.

- השתמש בספוג יופי כדי למרוח בסיס לגימור חלק וטבעי. - השתמשי במברשת חותכת כדי למרוח סומק קרם למראה טבעי ומעורפל.

- מרחי היילייטר על הנקודות הגבוהות של הפנים שלך, כמו עצמות הלחיים ועצם הגבה, למראה זוהר וזוהר.

- השתמשי בספריי הגדרה כדי לנעול את האיפור שלך ולמנוע את דהייתו או הכתמתו במהלך היום.